Çalışma Saatleri : 08:30 / 18:00
Merhaba. Hoşgeldiniz. Giriş Yapın veya Yeni Hesap Açın.

Tarko Haber Başlıkları

Okinox Metal
Okinox Metal - 07/08/2017
Okinox Metal yeni ürün portföyü ve yeni web sitesi ile faaliyete geçti. www.temizlik-malzemeleri.com ..
0 Yorumlar
Devamı
Süper Okside Su
Süper Okside Su - 02/08/2017
Gıda Sektöründe LİSTERİA Problemi için Süper Okside Su Kullanımı Ülkemizde 2010 Yılında yaşamış olduğumuz ünlü markaların hamburger etlerinde Listeria’ya rastlandığı için adını sıkça basında duyularak tanınır hale gelmiştir. Listeria monocytogenes'in Tüketime Hazır Gıdalarda hiçbir şekilde bulunmasına izin verilmemektedir. Gıdalarda çok sayıda patojen ve bozulmaya neden olan mikroorganizma bulunabilmektedir. Birçok bitki ve hayvan orijinli patojen mikroorganizmalar çeşitli hastalıklara, bazen..
0 Yorumlar
Devamı
Bio Conqueror 105 Konsantre Koku Giderici Mango
Konsantre Enzimatik Koku Giderici Mango   Bio Conqueror 105 MSDS   Ambalaj: 946 ml Çevre dostu biyoaktif çözelti. Ultra yoğun formülü ile koku kaynağını ortadan kaldırır. Halı üzerine sinmiş hayvan dışkısı kokularında, tuvaletlerde, pisuvarlarda, derzlerde tortulaşmış pis kokularda, çöp kovalarında, çöp konteynerlerinde, kötü kokan lağım borularında kullanılabilir. BİO CONQUEROR 105 KONSANTRE ENZİMATiK KOKU GİDERİCİ  Konsantre Formül- yoğun parfüm ve yüz..
0 Yorumlar
Devamı
Enzimatik Koku Giderici
Oteller, AVM ler, Büyük siteler, işyerleri ve fabrikalar(gıda ve kimyasal fabrikalar) da en büyük sorun kötü koku ve gider tıkanıklıklarıdır. Milyonlarca lira harcanan bu yapılarda pahalı ve güvenilir olmayan kimyasallar kullanılmaktadır. Lavabo açacakları, kostikler, kireç ve pas sökücüler içeriğinde asit ve zararlı kimyasallar bulundurmaktadır. (%20 den fazla Nitrik asit, hidroklorik asit gibi). Bu kimyasallar giderlerde delinmelere ve metallerde korozyona sebep olmaktadır. Bina ömrü çok uz..
0 Yorumlar
Devamı
Hijyen Market Ödülü
Hijyen Market 1.000.000. ziyaretçiye özel hediye veriyor. Kısa süre içerisinde gerçekleşmesi beklenen 1.000.000'uncu ziyaret ile ilgili olarak, sayfanın sol üst kenarındaki ziyaretçi istatistiği bölümünde toplam tekil sayısını 1.000.000 olarak gören ziyaretçi, ekran görüntüsünü ve iletişim bilgilerini pazarlama@hijyenmarket.net  adresine gönderdiği taktirde evinde kullanabileceği aşağıdaki linkte bulunan ürün tarafımızdan hediye edilecektir. https://www.hijyenm..
0 Yorumlar
Devamı
Gıda Zehirlenmesi, Salmonella ve Hijyenin Önemi
Gıda Zehirlenmesi Gıda zehirlenmesi genellikle hafif geçirilmekle birlikte ölümcül de olabilen yaygın bir hastalıktır. Kişi bakteriler veya toksinlerle kontamine olmuş yiyecek veya içecekleri tükettiğinde meydana gelir. Çok sık olmamakla birlikte gıda zehirlenmesine kimyasallardan gelen toksinler veya böcek ilaçları da neden olabilir. Bir yiyecek veya içeceğin kontamine olduğunu söylemek zordur çünkü görüntü, koku ve tatta herhangi bir değişiklik meydana gelmemiş olabilir. Gıda zehirlenmesi t..
0 Yorumlar
Devamı
Alkali Suyun Önemi
Alkali Suyun Önemi - 19/06/2017
22 mart Dünya Su günü dolayısıyla Sağlıklı Beslenme uzmanı Diyetisyen sn Canan Aksoy “ üç soruda suyun önemi” başlıklı makalesini okuyunca  bende bir gıdacı olarak su konusunda , ALKALİ ANTİ OKSİDAN SU hakkında bilgi paylaşmak istedim.  Temiz hava soluyarak yaşamak ne kadar güvenli ise temiz içme sularını tüketmekte insanoğlunun en doğal yaşam haklarından birisidir.  Ancak insanoğlu  ne yazık ki hayat kaynağımız olan  havayı da suyu da kirleterek kendisine zararlı bir ha..
0 Yorumlar
Devamı
Tıbbi Atık Çöp Kovası
Tıbbi Atık Çöp Kovası Tıbbi atıkların kontrol altına alınması konusu dünyada ilk kez 1980’lerde ABD’de gündeme gelmiştir. Toplum sağlığı için son derece önemli olan tıbbi atıkların bu iş için üretilmiş tıbbi atık çöp kovalarında toplanmaları gerekir. Tıbbi atık çöp kovaları, atıkların zararlı etkilerini en aza indirecek ve toplum sağlığına zarar vermelerini engelleyecek şekilde hazırlanmış ürünlerdir. Tıbbi atık çöp kovası kullanmanın en önemli nedeni hastane atıklarını diğer atıklardan fa..
0 Yorumlar
Devamı
Doğal Organik Dezenfektanlar
Doğal, Organik Dezenfektanlar Bir Gün Mutlaka Kimyasalların Yerini Alacak ! İster evinizde ister iş yerinizde kullandığınız deterjan ve dezenfektanlar zararlı birçok kimyasal madde içermektedir. “Bu maddelerin çoğu zararlı olup başta kanser ve nöropsikiatrik hastalıklar (ruh ve sinir hastalıkları manasında kullanılmaktadır.) olmak üzere birçok hastalıklara neden olmaktadır. Dünya genelinde şimdiye kadar 85.000 değişik cins sentetik madde üretilmiş ve yine her yıl 1.000 adedin üstünde yeni sen..
0 Yorumlar
Devamı
Temizlik Malzemeleri
Temizlik Malzemeleri Dünyada turizm işletmeciliğinin oluşmaya başladığı ilk yıllardan beri temiz oda kavramının temel konfor ile özdeşleştiği bilinir. Son yıllarda grip türevleri gibi salgın hastalıkların çeşitlenmesi ve insan sağlığını tehdit eder duruma gelmesi otel gibi toplu yaşam alanlarında hijyen konusunun önemini arttırmıştır. Bu nedenle işletmenin geleceğine ve sürekliliğine de etki eden hijyen çalışmaları için konaklama sektörü kendine özel uygulamalar ve yöntemler geliştirmiştir..
0 Yorumlar
Devamı
Dezenfektanlı Hijyen Paspası
Hijyen paspaslar, ayak havuzları, hijyen turnikeleri ne kadar hijyen ? Bilindiği üzere hijyen paspaslar (ıslak, kuru) , ayak havuzları hijyen turnikeleri işletmemize girerken ayak altlarında taşıyabileceğimiz (terlik, çizme , bot vb.) zararlı mikroorganizmaları öldürmek, işletmemiz içerisine taşımamak için kullanılır. ( Gıda kodeksimizde de zaten işletme giriş ve tuvalet önlerinde bulundurma zorunluluğu görülmektedir. Ayrıca kirli alanlardan temiz ve hijyenik alanlara geçişlerde kullanılması..
0 Yorumlar
Devamı
Kara Sineklerle Mücadele
Her sene genelde Mayıs aylarında çalan telefonumda, bana Kara sineklerden şikayet ve nasıl kurtulacakları ile ilgili sorular oluyor. İşletmelerini saran karasinekler hem işletmelerin proses alanlarında hem dinlenme ve sosyal tesislerde hem de satış mağazalarında her yerde problem çıkartıyor. Bazen öyle zaman geliyor ki sanki toplu halde hücum ediyorlar, nisan ve mayıs yağmurlarıyağdığında toplu şekilde dış alanlardan iç mekanlara geçiyorlar. Bir bakmışsınız her taraf sinekledolmuş. Sinek küçük a..
0 Yorumlar
Devamı
Tarko İlaçlama Hakkında
  Faaliyetlerimiz; ithalat, imalat ve bayiliklerimiz kanallarıyla gerçekleşmektedir. Ortam ve amaca uygun tasarımlar sunulmaktadır. 1989 yılında özellikle zararlı mücadelesi alanında faaliyet göstermek amacıyla Tarımsal Koruma adıyla kuruldu. Gıda sektöründe zararlıların hijyen ortamını olumsuz etkilemeleri, özellikle işletmelere verdikleri ekonomik zararlar, şirketimizin hareket noktası oldu. Zararlıların işletmelerde yol açtıkları kayıpların önlenebilmesi için, dünyada en çok kull..
0 Yorumlar
Devamı
Sinek Öldürücü Cihazlar Hakkında
  Sinek Öldürücü Cihazlar Kara Sinekler, ekosistemde en fazla bulaştırıcı hayvan olma özellikleri ile en öldürücü canlı olarak kabul edilirler. Çok tehlikeli olduğunu düşündüğümüz yılan, timsah ya da köpek balığından çok daha fazla insan ölümüne neden olmaları söz konusu ünlerinin nedenidir. Sinekler neredeyse ayrım yapmadan temas ettikleri her maddeden sonra yiyeceklere, insan bedenine, yiyecek içecek hazırlanan alet ve malzemelere ve suya temas ederek mikroorganizmaları taşır..
0 Yorumlar
Devamı